Белгия - Мароко 0:0

Юнайтед започна с победа, Шнайдерлин бележи в дебюта си (видео)

Манчестър Юнайтед започна предсезонната си подготовка с минимална победа с 1:0 над мексиканския Клуб Америка. Първата контрола на “червените дяволи” се игра на стадиона на Сиатъл Саундърс - “Сенчъри Линк Фийлд”, а единственото попадение в срещата реализира едно от новите попълнения - Морган Шнайдерлин. Двубоят е част от програмата на силния международен турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

Французинът се разписа с глава след само 5 минути игра, оползотворявайки чудесна асистенция на Хуан Мата. Шнайдерлин бе един от тримата нови, започнали в титулярния състав на Луис Ван Гаал. Другите двама бяха Матео Дармиан и Мемфис Депай. Холандският треньор заложи на два различни състава през двете полувремена на тази първа контрола.

Давид Де Хеа и Антонио Валенсия не попаднаха в групата за първата контрола на тима, а Луис Ван Гаал веднага опроверга спекулациите, че Де Хеа не играе заради евентуален трансфер в посока Реал Мадрид. Причината за отсъствието му е лека контузия.

През първата половина на двубоя Манчестър бе отборът, който задържаше топката повече, но също така англичаните показаха някои слабости в защита. Едно по-здраво влизане на Дейли Блинд в краката на Мигел Самудио в 33-ата минута можеше да донесе дузпа за мексиканците, но съдията остави играта да продължи.

До края на полувремето Мемфис Депай се понрави с активността си, като показа няколко добри взаимодействия с Уейн Рууни. Вратарят Сам Джонстън също направи няколко добри спасявания в заключителните десетина минути и така на почивката нямаше промяна в резултата - 1:0 за Юнайтед.

Ван Галл смени целия си състав за вторите 45 минути, а след само 4 минути игра Андреас Перейра можеше да удвои, но уцели напречната греда на противниковата врата. Последваха силни минути за Аднан Янузай, който бе най-активният в редиците на своя тим, но до втори гол така и не се стигна.

Друго ново попълнение - Бастиан Швайнщайгер бе близо до попадение 20 минути преди края, когато отправи опасен удар след хубав пас с глава на Андер Ерера.

Три минути по-късно мексиканците изпуснаха най-чистата си възможност - резервата Алехандро Диас нацели гредата след добро центриране отляво.

До края нямаше нищо съществено, с изключение на един жълт картон за Крис Смолинг и така Манчестър Юнайтед се поздрави с победа с 1 гол разлика в първата си контрола от подготовката - 1:0.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - КЛУБ АМЕРИКА 1:0

1:0 - Морган Шнайдерлин 5’

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Сам Джонстън, Матео Дармиан, Фил Джоунс, Дейли Блинд, Люк Шоу, Майкъл Карик, Морган Шнайдерлин, Ашли Йънг, Хуан Мата, Мемфис Депай, Уейн Рууни

II полувреме - Андерс Линдегард, Пади МакНиър, Крис Смолинг, Джони Еванс, Тайлър Блекет, Джеси Лингард, Бастиан Швайнщайгер, Андер Ерера, Андреас Перейра, Аднан Янузай, Джеймс Уилсън