Малшанс и отпадане след дузпи за Марек на Готя Къп

Отборът на Марек загуби нещастно на дузпи от датския Олборг на 1/16-финалите на плейоф Б на Готя Къп при 13-годишните. В редовното време мачът завърши 1:1. Дупничани бяха по-добрият отбор през целия мач, но така и не успяха да материализират тоталното си превъзходство.

Марек загуби на дузпи от Олборг на Готя Къп

През първата част Марек откри резултата, но след почивката Олборг изненадващо изравни при една от малкoто си атаки в мачa. Освен това момчетата от Марек имаха малшанс техен гол да бъде отменен заради засада, а веднъж и гредата помогна на датчаните.

При дузпите българите направиха три грешки от бялата точка, докато съперникът бе точен при изпълненията си и така с 3:0 при наказателните удари продължават напред. Така дупничани приключват участито с на най-големия юношески турнир в света с актив от две победи - над шведския Хюисе (2:1) и шотландския Къри Стар (2:1), две загуби - от френския Сен Клуд (2:3) и германския Виешард (0:2) и равенство с датския Олборг.