Очаквайте от 10:30 - Стамен Белчев разкрива плана на ЦСКА - София до края на сезона

Малшанс за Марек в първия мач от Готя Къп (ФОТОГАЛЕРИЯ)

Отборът на Марек загуби първия си мач от Готя Къп - най-големия юношески турнир в света, провеждащ се в Гьотеборг, Швеция. Децата записаха поражение с 2:3 от френския Сен Клуд в двубой от Група 5 на турнира във възрастова група до 13 години. Момчетата играха две полувремена по 20 минути. Дупничани поведоха с 2:0, но в крайна сметка не успяха да запазят аванса си и записаха поражение.

Марек започна участието си в Готя Къп със загуба

Резултатът бе открит в началото на мача от Анжело Кючуков, който с много елегантен прехвърлящ удар не остави шансове на вратаря. Малко по-късно Венци Георгиев удвои преднината на Марек след като се оказа на чиста позиция след контраатака на българите. Малко по-късно обаче французите намалиха, след като съдията отсъди спорна дузпа в тяхна полза. Буквално в последната секунда на първата част Сен Клуд изравни след като гредата помогна при диагонален удар на техен играч.

През втората част момчетата от Марек се опитаха да наложат натиск в половината на противника, но не успяха да стигнат до чисто положение за гол. Французите пък се възползваха от една ситуация след центриране отдясно и техен футболист засече топката във вратата на българчетата, с което донесе успеха на тима си.

"Много се ме разочаровани, че загубихме след като водехме с два гол, но понякога се случва. Ние бяхме по-добрият отбор, но допуснахме да ни обърнат. Мисля, че можем да се класираме напред, въпреки поражението. Самото ни учатие тук е едно страхотно изживяване", каза единият от голмайсторите на Марек в днешната среща - Венци Георгиев.

В другия мач от групата между шведския Хюсие и германския Виешард завърши 1:1. Утре е вторият мач на Марек от турнира - срещу връстниците им от Швеция, а в сряда е двубоят срещу германците. За петък пък е предвиден приятелски мач с отбра на Аскимс. Довечера пък е официалното откриване на Готя Къп на стадион "Улеви". Очаква се на церемонията да присъстват близо 40 000 души.