Самп се мъчи, след което вкара осем за 40 минути

Тимът на Сампдория разби с 8:0 аматьорите от Вал ди Соле, но след като се измъчи преди това до краен предел през първите 45 минути. Момчетата на Валтер Дзенга не успяха да вкарат гол на своя противник през първата част, а след като бяха навикани на почивката от бившия вратар започнаха да играят комбинативно в атака и головете заваляха. Първо Федерико Бонацоли откри в 49-ата минута, а след това Едер (54), Иван (55), Онето (64), Кампаня (66), Павел Вжолек (68) и две попадения на Стефано Окака (78 и 90) оформиха крайното 8:0 за "моряците", които бяха подкрепяни от 700 свои тифози в Пинцоло.