Самп на Дзенга започна с 10:0

Отборът на Сампдория стартира контролите от лятната си подготовка с гръмкото 10:0 срещу аматьорите от Алта Вале в Понте ди Леньо, където тимът на Валтер Дзенга е на подготовка. Именно това е първата среща на бившия вратар начело на "моряците".

Нападателите Федерико Бонацоли и Стефано Окака вкараха по два гола, толкова добави и Лулич през първата част. След почивката в схема 4-4-2 играчите от Генуа вкараха още четири попадения, дело на Алесандро Де Витис, Хоакин Кореа, Едер и младия Онето.

Самп се готви за участие в Лига Европа, след като взе мястото на градския съперник Дженоа, който не получи лиценз за евротурнирите.