След боя над ЦСКА, Спартак (Плевен) направи равенство с Дунав

Отборите на Дунав 2010 и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 в контролата между новаците в "Б" група, която се игра на Градския стадион в Русе. Преди началото на срещата домакините представиха официално пред феновете си треньорския щаб и всички футболисти, на които ще се разчита през новия сезон при професионалистите.

Първата част започна с дунавски атаки. При една от тях Георги Чакъров имаше претенции, че е съборен в наказателното поле на съперника, но вместо дузпа получи жълт картон от рефера Борислав Попов. Последваха няколко опита на Йордан Димитров да отбележи от 20-ина метра, но те бяха отразени от вратаря Димитър Пантев и отбраната пред него. Ивайло Раденцов също изпробва специалитета си от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. В един момент и опитният бранител Мартин Ковачев се оказа на стрелкова позиция, но топката отново не пожела да влезе в плевенската врата. В минутите след почивката играта продължи да се води предимно в половината на гостите. Липсата на късмет и стражът Марин Орлинов обаче попречиха на няколко пъти топката да влезе във вратата на "Спартак".

Така активът на "драконите" от предсезонните проверки до момента е едно равенство и 4 загуби от 5 мача – след 2:4 от евробойците "Берое" и "Черно море", 0:2 и 1:2 от втородивизионните "Верея" и "Добруджа" и 0:0 със "Спартак" Плевен.

Следващата контрола на тима е срещу "Етър" Велико Търново на 18 юли на стадион "Ивайло" в старопрестолния град. Тя ще е последна за дунавци преди началото на сезон 2015/2016. В първия кръг те гостуват на втория отбор на "Лудогорец" на 25 юли в Разград.

ФК "Дунав" Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Деян Лозев, Йордан Димитров, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Радосвет Христов, Станислав Антонов, Марио Петков, Петър Патев, Динко Станчев, Николай Колев, Светослав Читаков).

"Спартак" Плевен: Димитър Пантев, Пламен Тенев, Жулиен Бенков, Станислав Георгиев, Даниел Гергов, Христо Кирев, Християн Василев, Николай Ботев, Иван Денков, Цветомир Тодоров, Преслав Антонов (Марин Орлинов, Кристиян Григоров, Стефан Христов, Тихомиор Тодоров, Георги Пейчев, Живко Господинов, Виктор Митев)