Фалстарт за новия ЦСКА, но над 4000 армейци изпращат отбора с аплодисменти (видео+галерия)

ЦСКА, който от този сезон ще играе в югозападната "В" група, загуби с 0:1 от Спартак (Плевен) първата си лятна контрола, играна пред над 4000 армейски запалянковци в Тетевен. Единственото попадение в мача вкара Стефан Христов, реализирал в 25-ата минута. Поражението не развали кой знае колко настроението на червените фенове, които след края на проверката изпратиха с аплодисменти и мощни възгласи "ЦСКА, ЦСКА" футболистите на българския гранд.

Новият наставник на армейците Христо Янев пусна два експериментални състава, като със сигурност част от днешните титуляри едва ли ще са такива и в официалните двубои.

Спартак Плевен - ЦСКА

Първата опасност в мача бе пред вратата на плевенчани. В 7-ата минута Григор Долапчиев стреля силно от 23 метра, но в аут. Четири минути по-късно Галчев изведе отлично Димитър Панталеев, но шутът на дошлия от Миньор състезател профуча над напречната греда.

След четвърт час игра Спартак успя да вкара топката в мрежата на Стоян Колев, но попадението бе отменено поради засада.

Така се стигна до 25-ата минута, в която Спартак откри резултата. Стефан Христов получи отличен извеждащ пас в наказателното поле на армейците от Васил Шопов и с техничен изстрел по земя вкара покрай плонжа на Колев.

В 36-ата минута Йордан Йорданов можеше да изравни, но изстрелът му с глава след центриране от корнер излезе на сантиметри над напречната греда.

През втората част ЦСКА започна със следните играчи: 1. Анатоли Господинов, 16.Александър Бранеков, 5.Емил Грозев, 3. Кирил Динчев, 21.Виктор Райчев, 25.Иво Иванов, 23.Владислав Узунов, 24.Николай Цветков, 10.Александър Александров, 27.Радой Божилов, 17.Костадин Хазуров.

В 58-ата минута Виктор Райчев бе близо да изравни резултата, но ударът му с глава попадна в ръцете на плевенския страж. Само 120 секунди по-късно Цветомир Тодоров като по чудо не удвои, когато шутира технично от 12-13 метра, но след невероятен плонж резервният страж Анатоли Господинов изби в корнер.

Именно в тези минути се разиграха и грозните сцени по трибуните, когато привърженици на ЦСКА си спретнаха масов бой.

В 79-ата минута пред футболистите на Христо Янев се откри нова отлична възможност за гол. Кирил Динчев центрира перфектно от дясното крило към Александър Александров, който от 5 метра стреля с глава покрай лявата греда на плевенчани.

Това бе и последното опасно положение пред една от двете врати. Следващата контрола на червените ще е на 14 юли срещу втория отбор на Литекс.

ЦСКА - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 0:1