Шампионът продължава

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира за седмия си 1/2-финал на "Уимбълдън". Сърбинът не срещна особенa съпротива от действащия шампион от US Open Марин Чилич (Хърватия) и го победи с 6:4, 6:4, 6:4 след час и 49 минути игра на Централния корт в "Ол Инглънд Клъб" в Лондон. Така в битка за място на финала лидерът в схемата ще се изправи срещу Стан Вавринка (Швейцария) или Ришар Гаске (Франция).

28-годишният Джокович реализира по един пробив в трите сета по пътя към успеха срещу 9-ия в схемата хърватин. В откриващата част брейкът стана факт за 2:1, след което сърбинът бе безкомпромисен при подаванията си и поведе в резултата след 6:4. Джокович, който е шампион в Лондон през 2011 г. и 2014 г., осъществи пробив в най-удобния момент във втората част - за 5:4, след което спечели без проблеми подаването си за край на втория сет.

И в третия сет Чилич не стигна до нито един брейкпойнт. Хърватинът не намираше начин да се противопостави на играта на опонента си, а при 3:3 прояви слабост. Джокович пропусна брейкпойнт, но при втория не прояви милост и резултатът стана 4:3 в негова полза.  До края на мача сърбинът игра спокойно, без да се раздава на максимума на възможностите си, но все пак при собствен сервис-гейм се поздрави с крайната победа - 6:4, 6:4, 6:4.

Това бе 13-а среща между двамата тенисисти и Ноле няма поражение. Той остави в статистиката 4 аса и 1 двойна грешка. Печелишвите му удари бяха 27, а непредизвиканите грешки - 12. Високият 198 сантиметра Чилич завърши мача с 8 директни точки от сервис и нито едина двойна грешка. 26-годишният хърватин направи 30 уинъра и с 10 по-малко непредизвикани грешки.