Серина се измъкна от трудна ситуация, защитата на Радванска също я прати на 1/2-финал

Номер 1 в женския тенис Серина Уилямс се пребори за място на 1/2-финалите на "Уимбълдън" след победа над поставената под номер 23 Виктория Азаренка с 3:6, 6:2, 6:3 за два часа и три минути. Американката загуби първия сет и игра разконцентрирано до средата на втория, когато взе нещата под свой конрол. На 1/2-финала Серина ще спори с Мария Шарапова.

В началото на мача беларуската се добра до ранен пробив и умело бранеше преднината си. Вика дори стигна до два поредни сетбола при 5:2 при сервиране на американката. Серина съумя да се пребори за гейма си, но в деветия гейм Азаренка взе своето. Първият сервис на Серина рядко влизаше в корта и именно това помогна на нейната съперничка да измъкне първия сет.

Четвъртият гейм на втория сет продължи повече от десет минути. Поставената под номер 23 отрази три точки за пробив и изравни резултата до 2:2. Ретурите на Уилямс станаха убийствени и именно те извоюваха възможностите за пробив. Най-добрата тенисистка в света играеше разсеяно и подари важни точки на съперничката си след неправилни решения или пресилени удари. Азаренка имаше шанс да пробие след две грешки на Серина, но не се възползва. В шестия гейм напорът на Уилямс даде резултат и се стигна до важен пробив за 4:2. Впоследствие сетът беше спечелен с 6:2 след нов пробив за 1:1 сета.

Азаренка не можа да се съвземе в началото на третия сет и набързо губеше с 0:3 гейма. Уилямс имаше шанс за пробив дори за 4:0, но беларуската показа характер - 3:1. До края Вика успяваше да удържа своите подавания, но беше безпомощна при сервисите на Серина. Американката получи възможност да сервира за мача и успя да се справи със задачата, въпреки че се наложи да спаси точка за пробив. Мощният сервис помогна във важните мигове и Уилямс се класира напред.

В другата 1/4-финална среща Агнешка Радванска се наложи над Медисън Кийс със 7:6 (3), 3:6, 6:3 за час и 55 минути. Статистиката в тази среща показва много ясно двата стила на игра. Радванска завърши двубоя с 13 "уинъра" и седем непредизвикани грешки. В същото време американската й съперничка направи 48 печеливши удара и записа 40 непредизвикани грешки. Полската тенисистка вкарваше по-често първия си начален удар за разлика от Кийс. По-големият опит също беше от решаващо значение и 20-годишната американка напусна турнира. В схватка за място на финала Радванска ще играе с друга млада и талантлива тенисистка - 21-годишната Гарбине Мугуруса от Испания.

Снимки: Getty Images/Guliver