Руснаци повалиха Левски на "Герена", кипърец бележи за "сините" (видео + галерия)

Отборът на Левски записа първа загуба в лятната подготовка, след като отстъпи с 1:2 от руския Волга на стадион "Георги Аспарухов". Мики Орачев си отбеляза автогол в 9-ата минута. Каращият проби при "сините" Алекс Константину изравни в 55-ата минута, а в 90-ата минута Петров от дузпа донесе победата на тима от втора дивизия на Русия.

Наставникът Стойчо Стоев нямаше как да разчита от първата минута на Денис Махмудов, Джереми де Ноойер и Георги Костадинов, но за сметка на това в тима имаше осем футболисти, минали през юношеските формации на 26-кратните шампиони в различен период от време, като единствено Йоргачевич, Александров и Прохазка не попадат в този списък.

Ветеранът Веселин Минев игра отлично като централен защитник, след като в първите две проверки партньор на юношата Деян Иванов беше Емил Нину. Защитата пред Боян Йоргачевич беше допълнена от Сашо Александров и Мики Орачев, съответно отдясно и отляво.

Левски загуби от Волга с 1:2 Божидар Краев се завърна в състава, след като вкара първия гол за Левски при победата над Септември, но след това получи лека контузия и пропусна мача с Монтана. 18-годишният играч игра зад централния нападател Атанас Курдов. За втори пореден мач юношата Лионел Матадос бе титуляр по дясното крило. Отляво отново бе Владислав Мисяк. Вътрешни халфове бяха Радослав Цонев и Роман Прохазка.

Левият защитник Орачев засече във вратата на Йоргачевич остро центриране отляво в 9-ата минута и даде преднина на Волга. Интересното е, че това е негов втори автогол това лято, след като прати топката в собствената си врата и срещу Септември Симитли.

Левски загуби от Волга с 1:2 В 40-ата минута Матадос центрира хубаво, но сантиметри не стигнаха на Краев да изравни с глава.
В последните секунди на първата част отново Краев пропусна да нанесе удар, а след това Орачев стреля над вратата.

На почивката в игра се появи Константину, който кара проби при "сините". Кипърското крило замени Мисяк, но заигра отдясно, а Матадос мина отляво. В 50-ата минута Краев изведе отлично Константину сам срещу Комаров, който с крак изби и спаси вратата си от изравнително попадение.

Пет минути по-късно кипърецът отново бе изведен от Краев, като този път преодоля стража на руснаците и прати топката в мрежата за 1:1.

Стоев направи множество смени, а в 77-ата минута след грешка на Янев Любенов трябваше да се намесва.

Левски загуби от Волга с 1:2 Играч на Волга бе изгонен от Николай Йорданов за остро влизане, след като получи втори жълт картон. Веднага на негово място се появи друг футболист, тъй като такава бе договорката между двата клуба.
Пет минути по-късно нов играч на Волга бе изгонен за груб фаул, но пак се появи друг полеви играч.
В последната минута Прохазка извърши нарушение в наказателното поле и Йорданов показа бялата точка. Зад топката застана Петров, който бе точен и донесе победата на Волга.

Левски загуби от Волга с 1:2 В първите си две проверки в Самоков тимът на "сините" постигна две победи - 4:2 над Септември (Симитли) и 2:1 над Монтана.

Тимът на Левски веднага тръгва за Боровец, където е на лагер до 8-и, когато играе с Пирин в Самоков.

ЛЕВСКИ - ВОЛГА 1:2
0:1 Орачев (9-автогол)
1:1 Константину (55)
1:2 Петров (90-дузпа)

ЛЕВСКИ: Йоргачевич (70-Любенов), Александров, Иванов (72-Белаид), Минев (57-Георги Янев), Орачев, Цонев, Прохазка, Матадос (70-Ивайло Найденов), Мисяк (46-Константину), Kраев, Курдов (59-Илия Димитров)

ВОЛГА: Михаил Комаров, Артем,Полянин, Гарбуз, Буйволов, Костюков, Суханов, Миносян, Замалиев, Кухарчик, Саталкин.

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: "Георги Аспарухов", 1000 зрители