Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

И без Неймар Бразилия се cправи с Венецуела и се добра до 1/4-финал

Националният отбор на Бразилия по футбол успя да победи с 2:1 Венецуела в последния си мач от група "С" на Копа Америка. Дори и без голямата си звезда Неймар, който е наказан, кариоките стигнаха до трите точки, които им гарантираха първото място в групата и продължаване на 1/4-финал в турнира. Тиаго Силва в 9-ата и Роберто Фирмино в 52-ата минута отбелязаха двата гола за бразилците, а Николас Федор бе точен за Венецуела в 84-ата минута.

Бразилия доминираше през първото полувреме и още в 9-ата минута стигна до откриване на резултата. След центриране от корнер Тиаго Силва бе изпуснат от защитата и от воле прати топката неспасяемо във вратата за 1:0.

След това кариоките продължиха да доминират и в 16-ата минута Робиньо стреля опасно от воле, а след това Филипе Луиш пробра рефлексите на вратаря с бомбен удар отляво. В 38-ата минута пък Вилиан бе намерен в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но стражът на Венецуела показа рефлекс и спаси.

И през второто полувреме бразилците стартираха активно и в 48-ата минута страхотен изстрел с глава на Тиаго Силва бе спасен от вратаря. В 52-ата минута обаче Вилиан проби по лявото крило и центрира елегантно към Роберто Фирмино, който само насочи топката в опразнената врата за 2:0.
Едва тогава играчите на Венецуела се пробудиха и в 55-ата минута бяха близо до гол като удар от фаул на Хуан Аранго бе спасен с мъка от Джеферсън. В 64-ата минута обаче Робиньо направи страхотен пробив през няколко защитници и отправи удар, който обаче не бе в очертанията на вратата.

В заключителните минути отборът на Венецуела опита да покаже зъби и да притисне своя съперник и в 84-ата минута успя да намали резултата. Удар на Хуан Аранго от фаул бе спасен с мъка от Джеферсън, а при добавката Федор с глава направи резултата 2:1. Усилията на играчите на Ноел Санвисенте да се доберат до жизненоважното равенство обаче не дадоха резултат и те трябваше да се примирят със загубата.

Така Бразилия записа втората си победа в групата и завършва на първото място с 6 точки в актива си, като на 1/4-финал ще срещне тима на Парагвай. Венецуела завършва на последното място с 3 точки и отпада от турнира.