Симона Халеп продължава напред в Бирмингам

Номер 3 в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) постигна победа в първия си мач в кариерата на турнира на трева в Бирмингам с награден фонд 731 хиляди долара. Халеп, която е номер 1 в схемата, победи участващата с "уайлд кард" Наоми Броуди (Великобритания) с 6:4, 6:2 за 71 минути и се класира за третия кръг. Румънката губеше с 3:4 в първия сет, но спечели следващите шест гейма в мача, след което нямаше проблеми.

Халеп завърши срещата с 14 печеливши удара и само 8 непредизвикани грешки. Тя участва в този турнир за пръв път.

"Имах наистина сериозна съперничка днес. Тя играе много добре. Това е първи турнир за мен на трева тази година. Не е лесно да се настроиш за тази настилка, но миналата година постигнах добри резултати", каза Халеп след мача.

Швейцарката Белинда Бенчич се наложи над Миряна Лучич-Барони (Хърватия) със 7:5, 6:3 в двубой от първия кръг на надпреварата. Номер 10 Барбора Стрицова (Чехия) отстрани Моника Никулеску (Румъния) с 6:2, 3:6, 6:2 за 1:54 час.