Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Второ издание на международен турнир по лека атлетика "Локомотив"

Идеалният отбор на Примера за изминалия сезон

Идеалният отбор на Примера за изминалия сезон

Играчи на новия испански шампион Барселона окупираха Идеалния отбор в Примера дивисион за изминалия сезон 2014/15. Подредбата беше направена от журналистите на сайта laliga.es. На вратата е стражът на каталунците Клаудо Браво, който безапелационно спечели трофея "Самора" за най-малко допуснати попадения.

Даниел Алвеш и Жорди Алба заемат места по двата фланга на защитната линия. Жерард Пике също е избран в състава и си партнира с Николас Отаменди от Валенсия в центъра на отбраната. Халфовата линия е оформена от трима футболисти - Гжегож Криховяк (Севиля), Иван Ракитич и Хамес Родригес (Реал Мадрид).

Тризъбецът в атака е сплав от първите първите три отбора в Испания - Лионел Меси, Кристиано Роналдо и Антоан Гризман (Атлетико Мадрид). За наставник номер 1 е определен Луис Енрике. Цифрите показват, че от 12 места (едно за треньор) цели седем са заети от футболисти на новия крал на Европа.

Снимка: laliga.es

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички