Легендите на Реал Мадрид победиха Ливърпул в голово шоу на "Бернабеу" (видео)

В истинско зрелище се превърна благотворителният мач между легендите на Реал Мадрид и Ливърпул, който се игра снощи на "Сантиаго Бернабеу". Испанският гранд се наложи с 4:2, след като в средата на първото полувреме губеше с 0:2. Две попадения от дузпи на Роберто Карлош бяха в основата на обрата, който беше осъществен през втората част.

Ливърпул бе далеч по-активният отбор в началото, когато пропуски направиха Майкъл Оуен и Луис Гарсия. В 18-ата минута Хари Кюъл засече центриране на Джейсън Макатиър от десния фланг и даде преднина на мърсисайдци. Скоро след това нов хубав пробив на Макатиър завърши с подаване към Кюъл, който се разписа за 0:2. Роби Фаулър и Оуен можеха да направят аванса на гостите още по-сериозен, но стреляха неточно.

Постепенно Реал отговори на предизвикателството. Мичел Салгадо разстресе напречната греда, преди Роберто Карлош да намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стив Харкнес. Малко след почивката отново Роберто Карлош беше точен, и отново от наказателен удар. Този път Джейми Карагър докосна с ръка топката в наказателното поле, а бразилецът опъна мрежата за 2:2.

Иван Перес пропусна да вкара трети гол за Реал след брилянтен пас на Зинедин Зидан, но в 68-ата минута това направи Емилио Амависка. Перес оформи крайното 4:2 в 83-ата минута.

РЕАЛ МАДРИД - ЛИВЪРПУЛ 4:2 (1:2)