Легендите на Ман Юнайтед победиха тези на Байерн пред 50 000 на "Олд Трафорд" (видео)

Легендите на Манчестър Юнайтед победиха тези на Байерн (Мюнхен) с 4:2 в благотворителен мач, игран този следобед на "Олд Трафорд" пред 50 000 зрители. Крайният резултат от двубоя е 7:5, тъй като преди година двата тима завършиха 3:3 на "Алианц Арена" в първия от двата планирани сблъсъка.

Луи Саха откри резултата още в деветата минута, като довкара отблизо, след като преди това Бут бе избил удар на Йорк. В 16-ата минута Циклер изравни след подарък на Скоулс, който върна лошо към Ван дер Саар. Шест минути преди края на първата част домакините излязоха отново напред след гол на Йорк. Парк Джи Сун засече на далечната греда  центриране на Форчън, Бут се намеси, а Йорк довкара. В 43-ата минута Тарнат изравни от пряк свободен удар, а в 45-ата Коул направи 3:2 след пробив и асистенция на Парк. След почивката падна само още един гол, реализиран от Бломквист в 83-ата минута.

Брайън Робсън и Паул Брайтнер бяха селекционери на двата тима.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Фил Невил, Йонсен, Стам, Силвестър, Парк, Скоулс, Форчън, Йорк, Саха, Коул

Резерви: Ван дер Гоу, Ъруин, Блекмор, Мартин, Биърдсмор, Поборски, Торнли, Бломквист, Ричи, Дъблин

Байерн (Мюнхен): Бут, Жоржиньо, Ван Буйтен, Р. Ковач, Пфлюглер, Ван Бомел, Брайтнер, Н. Ковач, Пауло Серджо, Циклер, Макай

Резерви: Юнгханс, Витечек, Гаудино, Щернкопф, Кройцер, Шуп, Тарнат, Румениге