Рафа Надал започна сезона на трева с трисетова победа

Водачът в схемата Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Щутгарт с награден фонд 642070 евро. Двукратният шампион Надал победи трудно Маркос Багдатис (Кипър) със 7:6 (5), 6:7 (4), 6:2 след 2:40 часа в първия си мач на зелено за сезона.

Испанецът навакса изоставане от 2:4 в първия сет, след което поведе с 4:0 точки в тайбрека и успя да удържи аванса си. Във втората част той проби за 3:2, но веднага след това загуби подаването си. Последва нов тайбрек, в който Багдатис поведе с 5:3 и успя да изравни резултата. Надал доминираше в решаващия трети сет и даде само два гейма на съперника си до края.

"Това беше първият ми мач на трева за тази година. Маркос вече имаше един изигран двубой, което му помагаше. Трябва да бъда по-агресивен в следващата си среща. Движението на трева е различно, отскокът на топката също. Трябва малко време за адаптация", коментира испанецът, който спаси 10 от 12 възможности за пробив на кипъреца в срещата.

Съперник на Надал на четвъртфиналите ще бъде поставеният под номер 5 Бърнард Томич (Австралия). Томич елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Томи Хаас със 7:6 (6), 6:2 за 76 минути. Австралиецът не даде нито една възможност за пробив на Хаас, който в Щутгарт се завърна на корта след повече от година отсъствие заради контузии.