Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

САЩ нанесе 4-а поредна загуба на Русия в Световната лига след 3:0

Победителят в Световната волейболна лига за 2014 година САЩ постигна 4-а поредна победа в тазгодишното издание на турнира. Момчетата на селекционера Джон Спероу не оставиха никакви шансове на олимпийския шампион Русия и ги биха категорично вкъщи с 3:0 (25:23, 25:21, 25:16) във втората среща помежду им от Група "В" на първата дивизия на Лигата, играна тази нощ пред над 5000 зрители в зала "Уолтър Пирамид" в Лонг Бийч (Калифорния).

Така "янките" са начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача. Русия пък остава на последното 4-о място с една единствена спечелена точка, но без победа до момента. В следващия състезателен уикенд САЩ е отново домакин, но този път на световния шампион Полша, а "Сборная" приема силния тим на Иран.

Първият гейм на мача бе много равностоен, като в края му руснаха успяха да спасят два геймбол. Все пак САЩ го спечели с 25:23 след атака през центъра на Дейвид Смит. Втората част мина изцяло под диктовката на американците и отличната игра на разпределителя Мика Кристенсън - 25:21. В третия гейм волейболистите на САЩ бяха още по-убедителни въпреки усилията на Русия - 25:16 и 3:0.

Най-полезен за американския тим стана капитанът и звезда на отбора Матю Андерсън с 14 точки (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака и 83% перфектно посрещане), а Мърфи Трой (38% ефективност в атака) и Аарън Ръсел (2 блока, 50% ефективност в атака и 92% перфектно посрещане) добавиха по 10 точки за победата. За руснаците Павел Мороз завърши с 12 точки.

САЩ - РУСИЯ 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)
САЩ: Мика Кристенсън 3, Мърфи Трой 10, Матю Андерсън 14, Аарън Ръсел 10, Максуъл Холт 5, Дейвид Смит 8 - Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Лий 1, Ръсел Холмс)
Старши-треньор: Джон Спероу
РУСИЯ: Игор Колодинский 5, Павел Мороз 12, Дмитрий Илиних 7, Алексей Спиридонов 3, Андрей Ащев 4, Александър Абросимов 2 - Алексей Обмочаев-либеро (Сергей Савин 1, Сергей Антипкин, Александър Маркин 2, Артьом Смоляр 3)
Старши-треньор: Андрей Воронков.