Аржентина със страхотен обрат и 3:2 над Канада (ВИДЕО)

Националният волейболен отбор на Аржентина записа втора победа в Световната лига. Момчетата на легендарния треньор Хулио Веласко направиха страхотен обрат и надиграха много трудно като гости Канада с 3:2 (23:25, 25:22, 21:25, 25:19, 15:10) във втората среща помежду им от Група "С" на втората дивизия, играна тази нощ пред малко над 2500 зрители в зала "Скотия Сентър" в Халифакс.

Така аржентинците са на 3-то място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 2 загуби. Канада пък е лидер с 14 точки след 4 победи и 2 загуби и направи сериозна заяви за класиране на финалната четворка в тази дивизия, която ще бъде във Варна. Следващата седмица Аржентина гостува на Куба, а "кленовите листа" са отново домакини, но този път на България.

Най-полезен за "гаучосите" отново стана Николас Бруно с 18 точки (60% ефективност в атака и 56% перфектно посрещане), а Пабло Крер (1 блок, 1 ас и 65% ефективност в атака) и Мартин Рамос (5 блока!!! и 60% ефективност в атака) добавиха по 17 точки за победата. За домакините от Канада Стивън Маршъл реализира 20 точки (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 51% перфектно посрещане), а звездата Гавин Шмит, който игра до четвъртия гейм, заби 17 точки (2 блока и 35% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

КАНАДА - АРЖЕНТИНА 2:3 (25:23, 22:25, 25:21, 19:25, 10:15)
КАНАДА: Дъстин Шнайдър 1, Гавин Шмит 17, Стивън Маршъл 20, Туунте Ван Ланквелт 10, Джъстин Дъф 1, Руди Верхьоф 9 - Блейър Бан-либеро (Адам Шутън 2, Тайлър Сандърс, Грейъм Виграс 4, Фредерик Уинтърс 3, Макс Бърт)
Старши-треньор: Глен Хоуг
АРЖЕНТИНА: Демиан Гонсалес 1, Федерико Мартина 6, Николас Бруно 18, Лусиано Сорнета 7, Пабло Крер 17, Мартин Рамос 17 - Факундо Сантучи-либеро (Максимилиано Киривино, Хосе Луис Гонсалес 3, Кристиан Поглажен 7, Федерико Франетович)
Старши-треньор: Хулио Веласко.