Меси е №1 в Шампионската лига

Мегазвездата на Барселона Лионел Меси стана най-полезният играч през отминалия сезон в Шампионската лига по системата гол+пас. Аржентинецът има 10 попадения и 5 асистенции в 13 мача, които му отреждат първата позиция.

Зад него се нареди големият му съперник Кристиано Роналдо от Реал (Мадрид), който има 10 гола и 3 асистенции в 12 мача. Зад двамата големи се нареждат петима играчи с по 10 точки - това са Неймар (Барселона), Луис Адриано (Шахтьор), Луис Суарес (Барселона), Томас Мюлер (Байерн) и Ясин Брахими (Порто).

Пет асистенции има и Андрес Иниеста, който подаде на Ракитич за решителното първо попадение за Барселона срещу Ювентус в четвъртата минута на финалния мач в Берлин, спечелен от каталунците с 3:1.