Парма си тръгна от Серия "А" с високо вдигната глава

Отборът на Парма си тръгна от Серия "А" с високо вдигната глава. За "дуковете" отдавна бе ясно, че изпадат от елита, но въпреки това те показаха дух и играха за честта си в последния кръг в гостуването си на Сампдория. Домакините на "Луиджи Ферарис" на два пъти повеждаха в мача, но гостите и двата пъти съумяваха да възстановят равенството и срещата завърши 2:2.

Алесио Романьоли откри резултата в 53-ата минута, но Рафаеле Паладино изравни в 74-ата. Лоренцо Де Силвестри отново изведе домакините напред в 79-ата минута, но две преди края на мача Силвестре Варела оформи крайното 2:2.

Така Сампдория завършва сезона на 7-ото място с 56 точки и остава да се надява градския съперник Дженоа да не получи лиценз за евротурнирите, за да заеме неговото място в Лига Европа. Парма пък завършва на дъното на класирането с актив от 19 точки.