Гол №300 на Тоти не спаси Рома срещу Палермо, Чочев изработи дузпа, но се контузи (видео)

Отборът на Палермо победи Рома с 2:1 на "Олимпико" в Рим в последния кръг на Серия "А". Двубоят нямаше значение и за двата тима, тъй като "вълците" вече си бяха осигурили второто място в крайното класиране и участие в групите на Шампионската лига, докато Палермо не се бореше за нищо. Българският халф на Палермо Ивайло Чочев бе титуляр и игра до 64-ата минута, когато бе сменен принудително, тъй като се контузи. Чочев изработи дузпа за своя тима през първата част. В 85-ата минута Франческо Тоти отбеляза своя гол №300 за Рома, а за Палермо точни бяха Франко Васкес (35-дузпа) и Андреа Белоти (90+4).

Наставникът на Рома Руди Гарсия даде шанс за изява на няколко футболисти, които по-рядко намират място в титулярния състав. Стражът Лукаш Скорупски, защитникът Николас Споли, левият бек Федерико Балдзарети, който дълго време се възстановяваше от тежка травма, както и халфовете Леандро Паредес и Салих Учан бяха в стартовия състав на "вълците". За Палермо пък не игра младата аржентинска звезда на тима Пауло Дибала.

Сицилианците бяха по-добрият отбор през първото полувреме и по-често застрашаваха противниковата врата. В 20-ата минута гостите имаха чудесен шанс за гол, но Скорупски спаси удар с глава на ветерана Енцо Мареска.

В 33-ата минута Чочев проби в наказателното поле на домакините, Споли игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Франко Васкес превърна в гол дузпата и Палермо излезе напред в резултата.

До края на първата част сицилианците можеха да вкарат и втори гол, но Даниеле Де Роси се намеси решаващо пред собствената врата при една атака отдясно на Палермо.

През втората част картината не се промени и шансовете за гол бяха предимно пред вратата на Скорупски. В 70-ата минута Андреа Белоти имаше прекрасен шанс да направи резултата 0:2, но се опита твърде технично с пета да отклони топката и не успя да отправи голов удар след центриране на Франческо Дела Рока. Последният пък смени в 64-ата минута Чочев, който получи контузия и не успя да продължи срещата.

В 85-ата минута белгийският халф на "вълците" Раджа Наинголан изведе капитана Франческо Тоти очи в очи с вратаря Стефано Сорентино и "десетката" елегантно прехвърли стража за 1:1. При гола на 38-годишния Тоти останаха съмнения за засада на ветерана, но гол №300 във всички турнири на нападателя за родния му клуб бе факт.

Палермо все пак се добра до победата и това се случи в добавеното време, в което първо босненският халф на Рома Миралем Пянич пропусна възможност да реализира гол, стреляйки по земя право във вратаря Сорентино, а след това сицилианците имаха две отлични възможности за победен гол. Първо обаче Андреа Белоти стреля неточно от въздуха, а след това гостите сътвориха контраатака, при която останаха с числено предимство спрямо играчите на Рома, но не се възползваха от това. Все пак, в 94-ата минута Франко Васкес центрира, Белоти бе изпуснат от отбраната на столичани и от непосредствена близост изпрати топката в мрежата зад Скорупски. И при това попадение останаха съмнения за засада, но флагът на страничния съдия не бе вдигнат.

В крайното класиране Рома зае второ място със 70 точки, на 17 зад шампиона Ювентус и на една пред градския враг Лацио, който завърши на трета позиция. Палермо е 11-и с 49 точки.