Швеция показа голова немощ без Ибра (видео)

Швеция и Словения завършиха 0:0 в контрола, играна в Малмьо. Срещата беше част от подготовката на скандинавците за Евро 2016, но феновете на "тре кронур" не видяха в игра Златан Ибрахимович в родния му град. В негово отсъствие атаката на тима се водеше от Джон Гуидети, но нападателят на Селта не създаде почти нищо интересно пред вратата на гостите.

За Словения като титуляр започна бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк, а през второто полувреме в игра се появи и ветеранът Миливое Новакович, който е познат у нас с изявите си в Литекс.

Първото полувреме беше скучно и двата отбора нямаха сериозни положения за гол. След почивката шведите заиграха по-офанзивно, но си пролича, че без Ибрахимович тимът няма достатъчно класа в предни позиции. Все пак, домакините можеха да стигнат до победата в 84-ата минута, когато защитник на Словения като по чудо не си отбеляза автогол.

ШВЕЦИЯ - СЛОВЕНИЯ 0:0