Винъс отстрани Корне на "Ролан Гарос"

Американката Винъс Уилямс се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис за пръв път от 2010 година насам. Поставената под номер 9 в схемата Уилямс отстрани представителката на домакините Ализе Корне със 7:6(5), 1:6, 6:0.

Срещата беше прекратена за два часа и половина при 2:1 за американката в първия сет. Винъс Уилямс достигна до финала на "Ролан Гарос" през 2002 година, когато загуби от сестра си Серина. В първия сет се игра без пробиви, но американката спечели тайбрека със 7:5 точки. Във втората част след 1:1 французойката взе пет поредни гейма и изравни.

Уилямс, която е носителка на седем титли от турнирите от Големия Шлем, изигра страхотен трети сет и спечели мача. В четвъртия кръг американката ще играе срещу осмата поставена Тимеа Бачински (Швейцария).

Резултати от срещите от третия кръг на женската схема:

1-Серина Уилямс (САЩ) - 26-Кристина Младенович (Франция) - 6:4, 7:6(10)
Кики Бертенс (Холандия) - 29-Даря Касаткина (Русия) - 6:2, 3:6, 10:8
15-Медисън Кийс (САЩ) - Моника Пуиг (Пуерто Рико) - 7:6(3), 6:3
9-Винъс Уилямс (САЩ) - Ализе Корне (Франция) 7-6(5) 1-6 6-0
12-Карла Суарес Наваро (Испания) - 22-Доминика Цибулкова (Словакия) - 6:4, 3:6, 6:1
8-Тимеа Бачински (Швейцария) - Полин Парментие (Франция) - 6:4, 6:2
18-Елина Свитолина (Украйна) - 14-Ана Иванович (Сърбия) - 6:4, 6:4
Юлия Путинцева (Казахстан) - Карин Кнап (Италия)- 6:1, 6:1