Различни емоции за Мъри и Херо в Казахстан днес

Българските треньори Станимир Стоилов и Димитър Димитров-Херо имаха различни емоции днес, като Стоилов и неговият Астана победиха с 3:1 Ордабаси и записаха 10-а победа от началото на шампионата. Астана има 31 точки от 12 мача и води с 4 пред Иртиш на Димитър Димитров, който трябваше да се задоволи с 0:0 срещу Акжайк (Уралск) на свой терен. Следват Кайрат, Окжетпес и Ордабаси с по 20 точки.

Домакините от Астана имаха късмета да открият в 7-ата минута заради грешка на вратаря Алмат Бекбаев, който при падането удари топката в главата на свой съотборник и тя отиде у Марин Аничич, за когото не беше проблем да я вкара. Но само три минути по-късно гостите от Шимкент изравниха след точно изпълнение на Александър Симчевич. До почивката обаче Астана излезе отново напред, като Рохер Каняс се разписа с глава.

Крайното 3:1 фиксира Танат Нусербаев, който в 71-ата минута беше най-съобразителен след отбита от вратаря топка при изстрел на Патрик Твумаси. На своя стадион Иртиш не успя да прекърши съпротивата на Акжайк, а в 77-ата минута по един от двата състава беше отстранен с червен картон- Елдос Ахметов от Иртиш и Предраг Говедарица от състава на гостите. За отбора на Херо играха познатите в България Томаш Иршак (Ботев) и Карлос Фонсека (Черноморец, Славия).