100-годишният Берое помете Партизан - 10 000 сътвориха незабравимо шоу под Аязмото (видео+галерия)

Берое завърши по подобаващ начин празненствата по случай 100-годишнината на клуба. Кулминацията на честванията бе приятелският мач със сръбския гранд Партизан, който заралии спечелиха с категоричното 2:0. Автори на попаденията станаха Елиаш в 42-ата и Исмаил Иса в 73-ата минута.

Успехът обаче нямаше да е толкова бляскав, ако не бе невероятната десетхилядна публика, която сътвори незабравимо 90-минутно шоу на трибуните.

Преди срещата пък Берое награди редица деятели, треньори и футболисти за изключителния им принос и заслуги в развитието и историята на футбола в Стара Загора. Всички те получиха специален плакет, както и юбилейни значка, книга, шал и флагче.

Берое - Партизан 2:0 Иначе първото по-опасно положение бе пред вратата на гостите, в чиито редици личаха имената на българите Валери Божинов и Иван Бандаловски. В 24-ата минута Георги Андонов стреля добре от фаул, но покрай левия стълб на Кляжич. Осем минути по-късно заралии организираха бърза атака отдясно, където бе изведен Елиаш. Той от своя страна намери Сърмов, който стреля от 20 метра, но в аут.

Така се стигна до 42-ата минута, в която бранител на гробарите за малко не си вкара автогол при опит да изчисти топката, тъй като я изпрати близо до горния ляв ъгъл на своята врата. След изпълнения от Берое корнер последва меле, в което Елиаш бе най-съобразителен и от 4-5 метра вкара - 1:0 за българския тим.

Именно при този резултат завърши и първата част.

Берое - Партизан 2:0 След почивката играта не се промени кой знае колко, макар че в българския тим бяха извършени множество смени. Първото по-сериозно положение за второто полувреме дойде в 60-ата минута, когато Божинов стреля от фаул, но Пиргов улови. Четири минути по-късно Партизан създаде първото си голово положение. След добра атака отдясно топката бе центрирана към Валери Божинов, който се хвърли на шпагат и стреля от 4-5 метра, но Пиргов някак успя да спаси.

Берое - Партизан 2:0 Така се стигна до 73-ата минута, когато Спас Делев получи извеждащ пас отдясно, последва отлично центриране на нападателя към Исмаил Иса, който след изстрел с глава вкара за 2:0 за Берое.

Берое - Партизан 2:0 До края на срещата Берое разиграваше сигурно около центъра на терена и не позволи на именития си гост да застраши сериозно българската врата.

Берое - Партизан 2:0
БЕРОЕ - ПАРТИЗАН 2:0