Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Равенство за тримата българи в Университатя (видео)

И тримата български футболисти на Университатя (Крайова) бяха титуляри при равенството на техния тим като гост на Поли Тимишоара - 2:2. Апостол Попов, Валентин Илиев и Христо Златински играха по 90 минути, а последният получи и жълт картон. Със спечелената точка Университатя остана на второ място в плейофната група за оставане в румънската Лига 1.

Гостите поведоха с автогол на Ману Торес в 42-ата минута, но в началото на втората част Дорин Гога изравни от дузпа. В 52-ата и 53-ата минути съперниците набързо си размениха по един гол. Първо Даниел Попеску се разписа за домакините, но в ответната атака Александру Балута оформи крайното 2:2.

ПОЛИ ТИМИШОАРА - УНИВЕРСИТАТЯ КРАЙОВА 2:2
0:1 М. Торес (42) авт.
1:1 Д. Гога (48) д.
2:1 Д. Попеску (52)
2:2 А. Балута (53)