Златински и Апата "жълти" при загуба на Университатя

Университатя Крайова загуби с 0:1 като гост на Петролул в мач от седмия кръг на втората осмица на румънското първенство. Българите Христо Златински и Апостол Попов започнаха като титуляри за Крайова и играха пълни 90 минути. Златински получи жълт картон в 38-ата минута, а Попов - две по-късно. Валентин Илиев остана резерва за гостите и не се появи на терена. Петролул стигна до успеха с попадение на Виктораш Астафей в 51-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко, след като Кай получи червен картон в 43-ата минута. Поражението остави Университатя на второ място във втората осмица на първенството с 26 точки, а лидер е Яши с 27 точки и мач по-малко.