Марио Гомес и Куарешма бележат за разгромна победа на Бешикташ (видео)

Бешиткаш върви уверено към титлата в Турция, а снощи постигна поредната си убедителна победа. "Черните орли" не се смилиха над Кайзериспор и спечелиха с гръмкото 4:0. По този начин истанбулският гранд отново дръпна с 6 точки пред единствения си конкурент Фенербахче, но има и мач повече от "жълто-сините".

Марио Гомес даде начало на головата фиеста с красиво попадение в 10-ата минута. Германецът засече с плонж центриране от дясното крило и не остави шансове на вратаря на Кайзериспор Али Ахамада. Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) беше в основата и на втория гол. Той изведе в наказателното поле Огюзан Озакюп и за него остана по-лесното. В 34-ата минута Рикардо Куарешма показа техника пред наказателното поле и с плътен удар с левия крак покачи на 3:0.

Крайният резултат беше оформен от Дженк Тосун в 90-ата минута, а преди това Гомес пропусна дузпа.

БЕШИКТАШ - КАЙЗЕРИСПОР 4:0
1:0 М. Гомес (10)
2:0 О. Озакюп (23)
3:0 Р. Куарешма (34)
4:0 Д. Тосун (90)