Бешикташ докосва титлата, Ето'о съсипа Галатасарай (видео)

Бешикташ е все по-близо до шампионската титла в Турция. "Черните орли" постигнаха стратегическа победа като гост на Сивасспор с 2:1 и вече имат 8 точки преднина на върха в класирането. Марио Гомес отново се разписа за истанбулския гранд. Германецът откри резултата в 58-ата минута, а само 4 минути по-късно Огюзан Озакюп удвои от дузпа. Почетното попадение за домакините бе дело на бишвия футболист на Черноморец (Бургас) Аатиф Шаешу в последните секунди.
В друг мач от 29-ия кръг на Сюпер лиг Анталияспор разби с 4:2 Галатасарай. Това беше пореден провал за гостите, които през този сезон са далеч от челните места в класирането. на два пъти Самуел Ето'о даваше аванс на Анталияспор, но Галатасарай изравняваше. С попадения на Емрах Басан (72) и Ридван Шимшек (90) домакините наложиха волята си и се изкачиха на 11-а позиция в таблицата.