Етър шокира Ботев (Враца) в мача на сезона - "В" група има нов лидер (видео)

Отборът на Етър шокира Ботев (Враца). Гостите от Велико Търново постигнаха страхотен обрат и спечелиха мача на сезона в Северозападна "В" група с резултат 2:1. В герой за гостите се превърна бившият играч на ЦСКА Петър Димитров, който се разписа в 87-ата минута. Преди това той пропусна и дузпа. Дербито започна повече от добре за врачани, които поведоха в 22-ата минута, когато юношата на Левски - Тодор Чаворски засече центриране на Милен Василев. Последваха куп пропуски пред вратата на домакините, но в 77-ата минута логичното се случи, когато капитанът на Етър Джихат Кямил изравни, а малко по-късно Димитров с воле оформи крайното 2:1.

На трибуните на стадион "Христо Ботев" присъстваха Министърът на спорта Красен Кралев, бившият треньор на Локомотив (Горна Оряховица) Сашо Ангелов и председателят на Зоналния съвет на БФС в област Велико Търново - Бончо Генчев.

Първото сериозно положение в двубоя дойде още в 5-ата минута, когато домакините направиха много добра контра. Милен Василев проби много добре отляво и подаде към Даниел Генов, който центрира перфектно към бившия нападател на Локомотив (Мездра) - Тодор Чаворски, който стреля с глава, но ударът му срещна тялото на Емил Михайлов. Малко след тази ситуация Радослав Байчев от Етър овладя добре топката в наказателното поле и стреля, но Иван Иванов се намеси и запази резултата 0:0.

В 14-ата минута "виолетовите" пропуснаха още една възможност да открият резултата. Левият бранител Мартин Николов получи подаване в малкото наказателно поле от Петър Димитров, но защитникът стреля над вратата.

След няколкото пропуска на играчите на Ферарио Спасов, домакините от Враца се възползваха от грешка на Емил Михайлов, който увисна под топката центрирана от Милен Василев и юношата на Левски - Тодор Чаворски направи резултата 1:0.

В продължението на първата част Петър Димитров имаше шанс да се разпише, но шутът му бе твърде слаб и не затрудни Иванов.

Малко след началото на второто полувреме Етър създадоха нова възможност. Илиян Трифонов получи извеждащ пас от Димитров, но 8-цата направи сериозен пропуск. Секунди след това, Пепи Димитров спечели дузпа за своя тим. Като зад топката застана потърпевшият, но бившият футболист на Славия, ЦСКА и Локомотив (Мездра) стреля право в тялото на Иван Иванов и по този начин пропусна да изравни резултата.

В 61-ата минута Александър Кирилов също опита да разпечата вратата на стража на врачани, но отново Иванов показа класата си и запази аванса на тима. В 68-ата минута Димитров стреля от пряк свободен удар, но отново миналият през Локомотив (Мездра) вратар отказа бившия си съотборник.

След всички тези пропуски пред вратата на врачани, в 77-ата минута логичното се случи, когато капитанът на гостите Джихат Кямил изравни резултата. Това е негов 13-ти гол в Северозападна "В" група, като се доближи до голмайсторите в първенството - Ангел Русев (Кариана) и Димитър Кушев (Павликени), които имат с гол повече.

В 87-ата минута дойде и пълният обрат за гостите от Велико Търново. Явор Генчев продължи с глава към Петър Димитров, който с воле опъна мрежата зад Иван Иванов и оформи крайното 2:1 за "виолетовите".

След този двубой има нов лидер в шампионата. Играчите на Ферарио Спасов събраха актив от 67 точки, с една повече от Ботев. В следващия кръг новият водач приема Бдин (Видин), а футболистите на Николай Тодоров гостуват на Партизан (Червен бряг).

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) 1:2

1:0 Тодор Чаворски (22)
1:1 Джихат Кямил (77)
1:2 Петър Димитров (87)