Победната серия на Краснодар продължава (видео)

Краснодар доказа, че е отборът в най-добра форма в Русия и запази шансове да атакува шампионската титла. "Биковете" разгромиха с 4:0 Уфа за 4-ата си поредна победа и изостават на 5 точки от лидера Ростов. Фьодор Смолов отново се разписа и се изравни с Куинси Промес на върха в класирането при голмайсторите. Двамата имат по 14 попадения.

Гостите удържаха нулевото равенство до 35-ата минута, когато Вандерсон откри резултата след красива комбинация със Смолов. Само три минути по-късно самият Смолов направи нещо много зрелищно. Той стреля със задна ножица и за стража на гостите Гиорги Шелия остана само да изгледа как топката се оплита в мрежата.

В 70-ата минута Шелия изби удар на Юрий Газинский, но при добавката Сергей Петров вкара за 3:0. Точка на спора сложи Вандерсон в последната минута.