Уфа срази Анжи с голове за "здравей" и "довиждане" (видео)

Уфа спечели с 2:0 директния сблъсък с Анжи на дъното в руската Премиер лига и е много по-близо до спасението в сравнение с днешния си опонент. Шест кръга преди края домакините вече са с равен брой точки с първия отбор над чертата, а тимът от Махачкала е последен и по всичко изглежда, че трябва да се подготвя за участие в по-долната дивизия.

Уфа стигна до победата след голове в началото и в края на мача. След центриране от ъглов удар в 4-ата минута централният защитник Денис Тумасян имаше шанса да засече, след което топката се отби в тялото на Али Гаджибеков и влетя в мрежата на Евгений Помазан.

След това отборът на Анжи заигра по-добре и имаше превъзходство, но така и не съумя да стигне до попадение. Най-близо до изравняването беше Дарко Лазич, който в 82-ата минута се включи в атака при изпълнение на фал и с глава насочи кълбото в напречната греда.

Дълбоко в продължението, когато гостите атакуваха с всички сили, играчите на Уфа организираха акция, при която Дмитрий Сисуев намери връхлитащия Владимир Зубарев за 2:0.