Феноменални Буфон и Юве нямат спирка, чакат титлата до часове (видео)

Феноменалната серия на Ювентус няма спирка. Италианският шампион излъга един от вечните си съперници Фиорентина пред пълните трибуни на "Артемио Франки" с 2:1. Така още утре шампионите могат официално да спечелят своето пето поредно Скудето, ако Наполи не победи Рома на "Олимпико". В момента "бианконерите" имат 12 точки преди пред Гонсало Игуаин и компания, а до края на първенството остават три кръга.

Тимът на Мисимилиано Алегри записа 24-а победа в последните си 25 мача в калчото, като основна заслуга за това има един феноменален Джанлуиджи Буфон, който спаси няколко положения, а в 90-ата минута парира дузпа, бита от Никола Калинич.

Марио Манджукич (39) и Алваро Мората (83) вкараха за победителите, а Калинич (81) бе точен за домакините.

"Виолетовите" не заслужаваха да загубят след продукцията, показана от селекцията на Пауло Соуса през първата част. В 20-ата минута Федерико Бернадески прати топката в мрежата зад Джанлуиджи Буфон, но реферът отсъди засада, каквато нямаше. Веднага след това капитанът на "старата госпожа" показа класата си със своето спасяване. Пауло Дибала бе близо до попадение в 22-ата минута.
В 39-ата минута отлична атака на шампионите завърши с четвъртото попадение на Манджукич за 2016 година. Интересното е ,че когато вкарва хърватинът, Юве винаги печели. Сами Кедира центрира, Пол Погба с глава свали топката и за бившия играч на Байрен (Мюнхен) и Атлетико Мадрид от воле не бе проблем да се разпише. Голът бе негов 10-и в първенството.

Бернадески пробва рефлекса на Буфон, който изби в корнер. След него домакините с основание искаха дузпа за нарушение на Лука Ригони срещу Маркос Алонсо. Такава не бе отсъдена от Паоло Талявенто, който бе бурно освиркван от над 30 000 тифози на "Виола". Първото полувреме завърши само с два удара на гостите, като през този сезон само срещу Рома (1) имаха по-лоши показатели.

През втората част Иличич се контузи и на негово място влезе Мауро Сарате в 53-ата минута, а три по-късно хубава атака на Юве завърши с пропуск на Погба. Последва пропуска на Калинич, чийто удар бе спасен от Буфон. Удар на Сарате за малко да изненада гостите, но мина покрай гредата. След това Ригони получи своя първи жълт картон в своя мач № 53 в серия "А".

Грешка на един от най-важните играчи на "бианконерите" Леонардо Бонучи доведе до едва третия гол във вратата на Буфон през пролетния дял на калчото. Бранителят сбърка с изнасянето на топката, когато Сарате го пресира на границата на наказателното поле. Кълбото попадна в Калинич, който с хубаво изпълнение от 18 метра взриви трибуните със своя 12-и гол.

"Виола" повярва в обрата, но още в следващата атака Юве отново укроти трибуните. След меле от корнер резервата Мората отново даде аванс на Юве. Испанецът вече има седем гола в Серия "А" в тази кампания. Минута преди края резервата Хуан Куадрадо се опита да отнеме топката на Калинич, който се строполи в наказателното поле. Талявенто не даде симуация, а дузпа, която бе бита от хърватина, но спасена от Буфон. Хърватинът се размина с гола и в продължението, когато от един метър удари горната греда с глава.

Така Юве записа първа победа на "Франки" след три сезона, в които имаше две равенства 0:0 и поражение с 2:4 след аванс от 2:0. Тежката серия на Фиорентина продължава и "Виола" остава на пето място с 59 точки, а Юве вече има 85. Интересното е, че преди 19 кръга, когато двата тима се срещнаха в Торино "бианконерите" изоставаха с пет точки от момчетата на Соуса - 32 на 27, а сега водят с 26 точки пред тях, което показва феноменалната серия на Юве.