Фиорентина се завърна към победите, вратар с комичен автогол

Тимът на Фиорентина надви с 3:1 Сасуоло в мач от 33-ия кръг на Серия "А" и записа първи успех в последните си седем мача в калчото. Головете на "Артемио Франки" вкараха Родригес (10) и Иличич (57), както и вратарят на гостите Андреа Консили (83), а за Сасуоло се разписа Доменико Берарди (55).

При първата по-сериозна опасност за домакините в 9-ата минута стражът на гостите изби шут на Матиас Весино в корнер. След изпълнението му капитанът на Фиоринтина Гонсало Родригес откри резултата с глава. Единствената възможност за гол за Сасуоло през първото полувреме дойде в 29-ата минута, когато Дефрел излезе сам срещу Тетерушану, но ударът му не намери целта. В 41-ата Калинич можеше да покачи резултата за "виолетовите", но Консили спаси удара му.

Второто полувреме започна с атаки и на двата отбора. При една такава в 55-ата минута нападателят на гостите Доменико Берарди изравни резултата, но само 120 секунди по-късно Иличич възстанови преднината на Фиорентина след страхотно воле от границата на наказателното поле. В 79-ата минута Маркос Алонсо можеше да реши мача в полза на домакините, но неговият изстрел от пряк свободен удар срещна гредата. Това обаче се случи малко по-късно, когато вратарят на Сасуоло Андреа Консили си вкара комичен автогол, след като не можа да изрита топката след подаване на негов съотборник.

С победата "виолетовите" прекъснаха серията си от шест мача без успех в първенството, като заемат 5-ото място с актив от 59 точки, на две от четвъртия Интер. От друга страна, отборът на Сасуоло претърпя тежка загуба в борбата си за място в Лига Европа. Гостите в този мач остават на една точка зад 6-ия Милан, който тази вечер играе в Генуа срещу Сампдория.