Костов след поражението: Заслужаваме аплодисменти

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Костов похвали футболистите си за представянето им, въпреки поражението с 1:2 от градския съперник Локомотив.

"Загубихме, защото Локомотив намери сили да обърне мача. Нашата идея бе да пресираме противника далеч от нашата врата. Изиграхме добри 45 минути, вкарахме гол, можехме да поведем с повече. През второто полувреме започна стихийно атакуване на противника към нашата врата. Младите ни момчета се уплашиха. Бяхме се концентрирали към статичните положения, но противникът използва нашата слабост при статичните ситуации и изравни.

Справихме се доста добре, но просто някои от нашите футболисти не са в оптимално физическо състояние.

При постоянна смяна на състава, причините са ясни - или наказания, или травми, не можем да поддържаме едно постоянно добро ниво. Заслужаваме аплодисменти. Стана дебри и публиката заслужено аплодира нашите играчи", коментира Костов.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg