Кербер защити трофея си в Щутгарт

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер (Германия) спечели за втора поредна година титлата на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 759 хиляди долара.

Поставената под номер 2 в схемата Кербер победи на финала сънародничката си Лаура Зигемунд с 6:4, 6:0 за 81 минути. Зигемунд поведе с 4:2 в първия сет, но до края на мача не взе друг гейм. Кербер спечели 10 поредни и стигна до успеха.

За Кербер това е втора титла за годината след трофея от Откритото първенство на Австралия. 28-годишната германка получи 129 551 долара от наградния фонд и чисто нов спортен автомобил "Порше" от спонсора на турнира. Зигемунд взе 69182 долара и записа най-доброто представяне в кариерата си. Тя победи тенисистките от топ 10 Агниешка Радванска, Роберта Винчи и Симона Халеп и не загуби сет по пътя до първия финал в кариерата си.

Зигемунд ще се изкачи от 71-во до 42-ро място в световната ранглиста, която ще бъде обявена в понеделник, а Кербер ще остане номер 3 след Серина Уилямс и Радванска.