Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 1:0 /Почивка/

Кербер е на две победи от нова титла в Щутгарт

Защитаващата титлата си Анжелик Кербер се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 759 хиляди долара. Германката, която е поставена под номер 2 в основната схема, победи испанката Карла Суарес Наваро с 6:2, 6:4 за 72 минути.

Кербер постигна четвърти успех в шест мача срещу Наваро. Тя взе първите три гейма в мача, след което направи нов пробив в осмия гейм на първия сет. Във втората част германката взе аванс от 4:2 и до края нямаше проблеми.

В спор за място на финала Кербер ще играе с победителката от мача между номер 5 Петра Квитова (Чехия) и третата поставена Гарбине Мугуруса (Испания). Водачка в схемата е Агниешка Радванска (Полша) ще играе на четвъртфиналите срещу Каролина Плишкова (Чехия).