Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Бандата подава, Божинов вкарва, Партизан пада

Българският нападател на Партизан Валери Божинов вкара своя 16-и гол този сезон. Голмайсторът "гробарите" бе точен при поражението с 1:2 от Чукарички като домакин в мач от 32-ия кръг на първенството.

Родният футболист започна титуляр заедно с Иван Бандаловски, но гостите поведоха с гол на Янкович в 12-ата минута. Седем минути по-късно Бандата проби през двама защитници и с технично подаване изведе Божинов зад защита. Бившият играч на Левски, Ювентус, Манчестър Сити и Фиорентина още по-технично прехвърли стража на гостите и вкара своя гол №16 за този сезон, като вече изостава на четири от лидера при стрелците Уго Виейра, който има 20. Интересното е, че Божинов се затича и прегърна своя треньор Иван Томич, който преди седмица обяви, че е дебел.

Веднага след това съдията не даде чиста дузпа за Партизан, а след това двата тима си извадиха по един червен картон. Първо Миленкович от домакините влезе остро в краката на играч от Чукаричи и бе изгонен в 30-ата минута, а осем по-късно упражнението повтори Янкович в краката на Евертон и също бе изгонен.

Божинов остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Влахович, но в последните секунди нападателя на гостите Павлович донесе победата на Чукарички след бърза контраатака.

Голът бе негов 15-и за този сезон. Победата прати Чукарички на второ място с 33 точки, докато Партизан се отдалечи на трето място с актив от 28.

Цървена звезда води с девет точки, но има и мач по-малко, след като първенството се раздели на плейофните фази и точките бяха намалени на две.