Атлетико Мадрид не допусна грешка

Атлетико Мадрид постигна поредна победа в типичния си пестелив стил. Отборът на Диего Симеоне спечели с 1:0 домакинството си срещу Малага. Единственото попадение бе дело на влезлия като резерва Анхел Корея. В 62-ата минута аржентинецът преодоля двама защитници и стреля от дистанция, топката се отклони от Албентоса и не остави шансове на вратаря Очоя.

След като Реал Мадрид спечели по-рано днес и постоя два часа на върха, сега Атлетико ще има това удоволствие, поне преди завършването на срещата на Барселона.

"Дюшекчиите" за пореден път не впечатлиха с атрактивна игра, но не оставиха и съмнения, че са по-добрият отбор и заслужават трите точки. Те обаче можеха да се окажат догонващи в 14-ата минута, когато Облак спаси тима си след удар на Чоп. Атлетико отговори с първия си сериозен шанс за гол. Ниско центриране на Коке отляво бе пропуснато от Торес и се озова на крака на Гризман, който от великолепна позиция не уцели вратата. Малко по-късно вратарят на гостите трябваше да се намесва след центриране на Коке, което се превърна в удар. Секунди преди почивката домакините можеха да поведат, но хубав удар на Караско бе отразен от Очоя.

През второто полувреме мадридчани увеличиха натиска, а Камачо пропусна от отлична позиция. Голът все пак падна в 62-ата минута, когато Корея откри резултата. Веднага след попадението Гризман можеше да удвои аванса, но ударът му с глава мина над вратата. Корея отново създаде сериозни проблеми на защитата на Малага в 79-ата минута, когато преодоля няколко защитници, но стреля неточно.