Дебютът на Броки на "Сан Сиро" приключи с освирквания (видео)

Дебютът на Кристиан Броки начело на Милан на "Сан Сиро" бе доста разочароващ. "Росонерите" стигнаха само до 0:0 с Карпи и напълно заслужено бяха изпратени с освирквания от своите тифози. Домакините почти нямаха чисто положение в този мач, а в 90-ата минута отлично спасяване на Джанлуиджи Донарума спаси тима от загуба след грешка на Рикардо Монтоливо.

Грешната стъпка попречи на "червено-черните" да си гарантират шестото място, като след 11-ото си равенство този сезон те останаха с 54 точки. Седмият Сасуоло е с четири по-малко, а Карпи в историческата си първа година в калчото записа две равенства на "Сан Сиро". - първо 1:1 с Интер, а сега 0:0 с Милан.

Кевин-Принс Боатенг бе титуляр за домакините и действаше зад двамата нападатели Карлос Бака и Марио Балотели. Това офанзивно трио обаче напълно разочарова. Със същата схема 4-3-1-2 Милан победи с 1:0 Сампдория в първия мач на новия наставник Кристиан Броки, който днес дебютира на митичния стадион.

Минута преди края на първото полувреме Марио Балотели получи жълт картон, който ще го извади поради наказание от срещата с Верона следващата седмица.

През втората част Карпи продължи да се защитава, но за разлика от първото полувреме, започна да атакува и вратата на Донарума, докато "росонерите" нямаха идея как да стигнат до гол. Хосе Маури замени Боатенг, а след това негов гол бе отменен поради засада. Жереми Менес се появи на мястото на Бака в 70-ата минута, който също бе изпратен с освирквания. Колумбийският нападател не прие смяната и вместо да поздрави Броки, направо влезе в съблекалнята и не догледа срещата от скамейката.

Талантливият Мануел Локатели пък направи дебют за Милан, но и това не помогна на "червено-черните", които имаха претенции за дузпа в 83-ата минута. Андреа Поли центрира, а Емануеле Суагер игра с ръка. Най-чистото положение пропусна Алекс, който вместо да подава, реши да стреля от малък ъгъл, но сбърка. На повторението се видя, че бразилският бранител бе зад отбраната и трябваше да бъде отсъдена засада.

Карпи остана на 17-о място с 32 точки, като продължава да мечтае с основание за спасение.

Домакините пък бяха изпратени с бурни освирквания от тифозите по трибуните, които не видяха нищо смислено от Милан.