Милан си припомни какво е победа в дебюта на Броки (видео)

Новият треньор на Милан Кристиан Броки дебютира начело на "росонерите" с победа. "Червено-черните" надвиха с 1:0 Сампдория на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа в последния мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Попадението отбеляза Карлос Бака в 71-ата минута и благодарение на него Милан сложи край на серията си от 5 поредни мача без победа в първенството. След този успех "росонерите" заемат шеста позиция в класирането с 52 точки, на 7 зад петия Фиорентина. Сампдория пък се намира на 15-о място с 36 точки. Воденият от Винченцо Монтела състав е на 6 точки от зоната на изпадащите.

Фабио Куалярела и Рики Алварес водеха атаката на Самп тази вечер, докато в първия си мач начело на "росонерите" Кристиан Броки бе заложил в нападение на Карлос Бака и Марио Балотели.

В 7-ата минута Бака стреля от дъгата на наказателното поле, но топката профуча близо до левия страничен стълб на Вивиано. Домакините от Генуа отговориха с удар от трудна позиция на Рики Алварес минута по-късно. Топката обаче не намери очертанията на вратата. В 19-ата минута Куалярела се опита да застраши вратата на гостите, но и неговият удар бе неточен.

Стигна се до 26-ата минута, когато бразилският ляв бек на Самп Додо почти от голлинията реализира попадение, но то бе отменено от рефера Паоло Валери. Фернандо направи атрактивно и много ефективно отиграване, със задна ножица, топката достигна до Додо, но съдията прецени, че бразилецът е бил в положение на засада. Решението на съдията предизвика бурни протести от страна на играчите и треньорския щаб на Сампдория.

В 33-ата минута вратарят на генуезци Емилиано Вивиано направи блестящо спасяване и попречи на Карлос Бака да ивзеде "росонерите" напред в резултата. Стражът показа страхотен рефлекс и изби удар от много близко разстояние на колумбийския нападател. В края на първата част пък Фернандо отново създаде напрежение пред вратата на Джанлуиджи Донарума, но младият вратар с отлично спасяване попречи на бразилския халф на Самп да изведе домакините напред в резултата.

В 63-ата минута Бака пропусна отличен шанс да даде аванс на Милан в резултата. Колумбиецът получи пас в наказателното поле на домакините и с техничен удар "рабона" се опита да преодолее Вивиано, но вратарят с крак изби в корнер. Секунди по-късно пък Куалярела се измъкна от отбраната на Милан, но от малък ъгъл не успя да преодолее добре пласирания Донарума.

В 66-ата минута Юрай Куцка пропиля най-добрата възможност за гол до момента за "росонерите". Чешкият халф получи топката от Джакомо Бонавентура в идеална позиция за отбелязване на гол в наказателното поле на домакините, но стреля неточно.

В тези минути Милан бе по-опасният отбор на терена в 71-ата минута Вивиано най-после бе преодолян от Бака. Реферът Валери даде знак играта да продължи след шпагат на Куцка и атаката на Милан завърши с асистенция на Бонавентура към оставения сам в наказателното поле на домакините Бака, който изпрати топката в мрежата - 0:1.

В 82-ата минута пред защитника Модибо Диаките се откри прекрасен шанс за изравнване на резултата, но на около метър-два пред голлинията бранителят на Самп не успя да насочи топката във вратата на Донарума.

В заключителните минути Сампдория не успя да се доборе поне до точка и Броки записа първа победа като старши треньор на гранда от Милано.