Нигериец се отпуши за ЦСКА в дербито с Локо (видео)

Новото попълнение на ЦСКА (Москва) Аарон Оланаре отбеляза дебютния си гол за тима, а неговата цена може да се окаже много висока в края на сезона. Нигерийският нападател спаси "армейците" от поражение в дербито с Локомотив (Москва), завършило 1:1. Оланаре се разписа в 84-ата минута и донесе точката на ЦСКА. Ако отборът на Ленид Слуцкий беше загубил, сега таблицата щеше да се оглавява от Зенит, който снощи разгроми с 5:2 Спартак (Москва), въпреки че гостите поведоха с попадение на Ивелин Попов.

Мачът в Черкозиво беше много двуостър, като и двата тима могат да съжаляват за крайния резултат, който е изцяло в услуга на конкурентите им. Локо доминираше в началото, но Алексей Миранчук и Есекиел Хенти направиха сериозни пропуски пред вратата на Игор Акинфеев. В 22-ата минута обаче капитанът Ведран Чорлука се пласира най-добре в наказателното поле и отблизо откри резултата в полза на "железничарите".

ЦСКА на свой ред взе инициативата и в края на полувремето на два пъти гредите попречиха на "армейците" да изравнят. След почивката символичните гости продължиха да са по-активни, но локомотивци се бранеха много организирано.
Все пак, в 84-ата минута Гилерме не успя да улови топката и тя стана удобна за Оланаре, който отблизо изравни за ЦСКА.

След вчерашните мачове от 24-ия кръг първите 5 тима в класирането са събрани в едва 4 точки. Днес Ростов гостува на Кубан в Краснодар и ако победи, ще излезе начело, с точка аванс пред ЦСКА.