Селта с грешна стъпка в битката за Европа (видео)

Селта не успя да победи гостуващия Бетис в последен мач от съботната програма на Примера дивисион. Срещата на "Балаидос" завърши 1:1 и остави домакините от Виго на 5-о място в класирането, на 7 точки зад четвъртия Виляреал. Бетис пък измести Валенсия от 12-ата позиция.

Домакините започнаха настървено и Джон Гуидети имаше шанс да открие резултата, но ударът му с пета срещна страничния стълб. Гостите от Севиля изненадващо поведоха в 24-ата минута след щастлив рикошет, оставил топката във владение на Мартин Монтоя на самата аутлиния. Последва мигновено центриране към Алфред Н'Диайе и той опъна мрежата.

След гола Хоакин и Рубен Кастро уцелиха гредите, а Нолито от няколко метра не успя да изравни за Селта. През второто полувреме домакините вдигнаха темпото и закономерно стигнаха до попадение. Разписа се резервата Пабло Ернандес в 78-ата минута.