Селта победи в Хихон

Отборът на Селта надви като гост с 1:0 Спортинг Хихон в двубой от 32-ия кръг на Примера, игран пред около 25 хиляди зрители на "Ел Молинон". Нолито вкара единствения гол в 64-ата минута. С успеха тимът от Виго се затвърди на петото място, но остава далеч от четвъртата позиция. Спортинг затрудни още повече мисията си "Оцеляване".

Гостите от "Балаидос" стъпиха по-добре на терена и диктуваха темпото на игра. В 12-ата минута Нолито шутира много близо до гредата след добра акция на Джон Гуидети. Четвърт час по-късно отново Нолито стреля, а този път Иван Куеяр се намеси. В 31-ата Фабиан Ореяна навлезе опасно, но след последвалия изстрел топката излезе в ъглов удар. В 39-ата Яго Аспас не успя да преодолее Пичу Куеяр след подаване на Нолито.

И втората част започна с натиск на "небесносините" на Едуардо Берицо. Галиският тим движеше топката около наказателното поле на домакините, но ударите не бяха достатъчно опасни. В 64-ата минута Нолито успя да залъже вратаря с хубав нисък шут към близкия ъгъл. Куеяр не очакваше такова насочване и не помръдна преди да извади топката от мрежата си - 0:1.

След гола момчетата на Абелардо Фернандес заиграха още по-стъписано. В 74-ата Неманя Радоя шутира ниско по диагонала и на сантиметри от гредата в аут. В 82-ата резервата Ален Халилович стреля от 23 метра, но вратарят Рубен Бланко плонжира и улови. В 84-ата Даниел Нди насочи с глава малко по-високо от необходимото.

Снимка: "Марка"