"Лилиите" почти сигурно ще красят Бундеслигата и занапред (видео)

Дармщат 98 надви Инголщат 04 с 2:0 в сблъсъка между новаците в Първа Бундеслига и още повече се доближи до постигане на голямата си цел - оцеляване. Четири кръга преди края "лилиите" вече са на 8 точки от първия тим под чертата и на 4 пункта над 16-ия Вердер (Бремен), който засега отива на плейоф. Инголщат 04 пък е още по-напред в класирането и доиграва.

Домакините наложиха превъзходството си през второто полувреме. Първо Константин Рауш беше точен в 51-ата минута, независимо че при атаката голмайсторът на два пъти беше в засада, които обаче съдиите не видяха. Пет минути пред края вездесъщият Сандро Вагнер направи 2:0 след асистенция на Сандро Сиригу. Снажният нападател, който е юноша на Байерн (Мюнхен), вече има 13 попадения на сметката си през сезона в елита и най-вероятно през лятото ще поеме към някой по-силен клуб.