Дармщат повали Динозавъра на Бундеслигата във важен момент

Отборът на Дармщат 98 спечели с 2:1 гостуването си на Хамбургер ШФ в мач от 29-ия кръг на германския шампионат. Победата за играчите на Дирк Шустер над тима на домакините, известен като Динозавъра на Бундеслигата, идва в много важен момент предвид близостта с опасната зона. Головете за победителите реализираха Айтач Сулу и Жером Гондорф преди и след почивката, докато за гранда от Хамбург се разписа Люис Холтби. Преди този двубой Дармщат не бе печелил от 8 кръга насам.

А Хамбургер започна срещата уж добре. В 19-ата минута шут на нападателя на домакините Свен Шиплок, който продължава да търси своя първи гол в първенството за отбора от "Фолкспаркщадион", бе спасен от вратаря Кристиан Матениа. В 38-ата минута дойде време за първата радост на гостите - Константин Рауш намери капитана Сулу при близката греда, след което последва голов изстрел с глава.

Попадението на защитника вдъхнови гостуващия състав и скоро след почивката хората на Шустер нанесоха своя втори саблен удар. Острието на "лилиите" Сандро Вагнер спечели един дуел с централния бранител Емир Спахич, след което намери Жером Гондорф в близост до вратата на Хамбургер. Халфът не срещна проблеми и прати топката в мрежата - 2:0. Това бе първият гол през сезона за Гондорф. В самия край Холтби намали преднината на гостите, но за нещо повече в мача нямаше време.