Реал Мадрид вкара 5 гола и е само на точка от Барса (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид надигра убедително като гост с 5:1 Хетафе в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. Карим Бензема (29), Иско (40) и Гарет Бейл (50) дадоха солиден аванс на "белите", а Пабло Сарабия се разписа в 84-ата минута. В 88-ата Хамес Родригес и Кристиано Роналдо (90) оформиха крайния резултат. С победата тимът на Зинедин Зидан вече е само на една точка от лидера Барселона, който утре приема Валенсия.

Иско и Хамес Родригес получиха шанс вместо поуморените Лука Модрич и Каземиро. Рафаел Варан смени капитана Серхио Рамос. Новият треньор на "сините" Хуан Еснайдер дебютира със система 4-4-2 с нападатели Алваро Васкес и Стефан Шчепович.

Хетафе - Реал Мадрид Гостите от "Сантиаго Бернабеу" натиснаха в първите минути. В четвъртата Висенте Гуаита изби коварен нисък изстрел на Хамес. В 13-ата резервата Карим Йода блокира без топка Кристиано Роналдо на границата на малкото наказателно поле. Минута по-късно Карим Бензема и Гарет Бейл не завършиха двойно подаване, след като Карлос Вигарай изби в ъглов удар.

В 16-ата Кристиано тресна дясната греда на Гуаита с отсечен нисък шут от 17 метра. Португалецът реши да стреля вместо да подаде към непокрития Бейл. В 24-ата Роналдо поиска дузпа, след като беше задържан от Вигарай в борба за висока топка. Съдията Гонсалес Гонсалес не сметна действието за достатъчно за наказателен удар.

Хетафе - Реал Мадрид - 1:5 Пет минути по-късно по-добрата игра на "лос меренгес" донесе гол. Хамес блесна със страхотно подаване зад гърба на защитата, а Бензема реализира от въздуха, макар и да не уцели добре топката - 0:1. В 31-ата Роналдо беше изведен сам срещу вратаря, но от малък ъгъл, след което стреля в краката на Гуаита. В 40-ата Иско напредна с топката при скоростна акция, освъществи двойно подаване с Бензема, след което преодоля вратаря с техничен удар за 0:2. В 45-ата Иско нанесе нов удар, ала в ръцете на стража.

И прашинката съществуваща интрига изчезна с трети гол във вратата на Гуаита в началото на втората част. В 50-ата минута Гарет Бейл пролучи пространство отдясно, напредна и спокойно търкулна топката в обратния ъгъл за 0:3. Зинедин Зидан реши да спести сили на Даниел Карвахал и Бейл, пускайки в игра Начо Фернандес и Лукас Васкес. В 64-ата Емилиано Буендия отправи далечен изстрел, но Навас се хвърли и улови.

Хетафе - Реал Мадрид - 1:5 В 65-ата костариканският страж спаси с една ръка след тежък удар на Пабло Сарабия. В ответната акция Бензема шутира над гредата след подаване на Васкес. В 73-ата Кристиано нямаше късмет, след като топката отскочи от неравен чим точно преди изстрела. В 75-ата минута домакините получиха право да изпълнят двоен удар, след като Навас улови топката при подаване от съотбирник. Сарабия обаче не успя да промуши топката между телата на голлинията.

В 84-ата Сарабия  се реваншира с красив гол с удар в далечния горен ъгъл. Гостите от Чамартин реагираха с нови два гола в самия край. В 88-ата Хамес Родригес вкара от точката на дузпата, а в 92-ата и Кристиано Роналдо записа името си сред голмайсторите, оставен абсолютно сам в наказателното поле.

Хетафе - Реал Мадрид - 1:5 Реал Мадрид регистрира седма поредна победа в Ла Лига и вече диша във врата на Барселона. Хетафе остава на дъното и с малки шансове за спасение.