Ситуацията на Щутгарт става все по-лоша (видео)

Щутгарт регистрира повече от неприятна загуба с 0:1 от прекия си конкурент Аугсбург и рискува от новия сезон да играе във Втора Бундеслига. По същото време успехи записаха още Хофенхайм и Вердер (Бремен), с което "швабите" вече са само на 2 точки от баража за оцеляване. Под чертата са Хановер 96 и Айнтрахт (Франкфурт), а до края остават четири кръга.

Щутгарт няма успех от пет срещи насам, което е доказателство за тоталния спад в играта на тима. Днес момчетата на Юрген Крамни преклониха глава след груба грешка на централния защитник Георг Нийдермайер, който в 36-ата минута не успя да уцели топката след центриране на Каиуби и нападателят на баварците Алфред Финбогасон не прости - гол.

Щутгарт не беше далеч от попадение, но Даниел Дидави загуби спора с Марвин Хитц, като веднъж и гредата помогна на Аугсбург.

В 71-ата минута домакините можеха да си гарантират спокоен завършек на срещата, но бранителят Джефри Гауелею пропусна сам срещу Пжемислав Титон.

Щутгарт ще воюва за мястото си в елита в оставащите сблъсъци с Борусия (Дортмунд), Вердер, Майнц 05 и Волфсбург, а срещите на истината за Аугсбург са срещу Волфсбург, Кьолн, Шалке 04 и Хамбургер ШФ.