Исторически гол на Писаро украси ценна победа на Вердер (видео)

Ветеранът Клаудио Писаро окончателно затвърди статута си на легенда, a Вердер (Бремен) взе жизненоважни три точки в борбата за оцеляване в Бундеслигата, надделявайки с 3:2 срещу Волфсбург и същевременно отдалечиха “вълците” от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Малко повече от 40 хиляди зрители по трибуните на "Везерщадион" видяха как Писаро официално стана голмайстор №1 в клубната история, а "зелено-белите" сложиха точка на поредицата от четири мача без победа. Триумфът на Вердер продължи агонията на Волфсбург в първенството и четвъртфиналистите в Шампионската лига продължиха серията си от мачове без успех, която вече се простира в пет срещи, три от които са загуби.

37-годишният перуански голмайстор откри резултата след малко повече от половин час игра. Писаро хладнокръвно реализира от дузпа, пращайки топката в долния десен ъгъл на Диего Беналио за 1:0 след 32 минути гра. Писаро вече еднолично оглавява реализаторската листа на бременския тим със 102 гола в 187 мача.

Радостта за домакините бе краткотрайно и само 240 секунди по-късно те затвърдиха лошата традиция да получават поне по един гол във всеки мач от началото на сезона. След перфектно разиграно статично положение Бас Дост подаде с глава към Жошуа Гилавоги, който също с удар с глава изравни - 1:1.

Фин Бартелс отново изведе Вердер напред с хубав удар отблизо след асистенция на Златко Юнузович, оставила го очи в очи с Беналио, когото той преодоля за 2:1 в 64ата минута. Последва сериозен натиск от страна на Волфсбург, но защитата на домакините се представи на ниво, преди Юнузович да създаде нова опасност, превърнала се в трети гол. Австриецът разигра добра комбинация с Бартелс, след което стреля, а Самбу Ятабаре засече топката на голлинията - 3:1 в 84-ата минута. Бас Дост бе оставен непокрит в близост до вратата и нямаше проблем да отбележи с глава за 3:2 при оставащи четири минути, като последния съдийски сигнал прозвуча при този резултат.

Вердер е на шестнадесета позиция с 31 точки след 30 кръга. Щутгарт и Аугсбург са съответно петнадесети и шестнадесети с по 33 точки,  като "швабите" ще гостуват в Бремен на 2 май в директна битка за спасение. Волфсбург пък се отдалечи на шест точки от шестото място и се намира на осма позиция с 39 точки.