Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Шиникова с престижен успех срещу бивша №23 в света

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове на ITF в Истанбул (Турция) с награден фонд 50 хиляди долара. Шиникова елиминира на старта водачката в схемата и бивша номер 23 в света Су-Вей Сие (Тайван) с 6:3, 6:3 след 59 минути игра. 24-годишната софиянка си осигури първия сет след единствен пробив в шестия гейм. Във втората част 80-ата в класацията на WТА в момента азиатка поведе с 2:0, но българката взе шест от следващите седем гейма, за да триумфира.

С успеха Шиникова си осигури 760 долара и 8 точки за световната ранглиста, в която от тази седмица заема рекордното в кариерата си 227-о място. За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу грузинката София Шапатава, 224-а в подреждането на WТА. Шиникова има две победи в два мача срещу Шапатава досега.